Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

(Magyar) „ActiveGirls“ Konferencia Szentesen

Leider ist der Eintrag nur auf Ungarisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

A lányok sporttevékenységének és testmozgásának támogatása – ActiveGirls” című projekt keretében tartanak konferenciát szeptember 28-án, pénteken a Megyeháza Kulturális és Konferencia Központban. Az eseményre az Interreg – IPA Szerbia – Magyarország határon átívelő együttműködési program révén az Európai Unió által társfinanszírozott, az az Európai Együttműködés Napja programsorozattal együttműködésben kerül sor.

A lányok sporttevékenységének és testmozgásának támogatása című projekt a sport terén folytatott együttműködés fokozására irányul a közös megközelítések kifejlesztése céljából, melyek az általános iskolás leányok (7-től 15 éves korosztály) testmozgásának elégtelen szintjével foglalkoznának a határ menti régióban és biztosítanák a sporthoz, mint az egészséges életmód kulcsfontosságú tényezőjéhez való pozitív viszonyulást.

A projekt célja az iskolák és a helyi sportszervezetek intézményes kapacitásainak javítása a lányok a sportban való aktív részvételének fontosságára vonatkozó ismeretek bővítése és tudatosítása révén. A sportinfrastruktúra fejlesztése (sportfelszerelés és sporteszközök beszerzése) hozzájárul Szerbia és Magyarország határ menti régiójának községeiben az aktívan sportoló 7-15 éves korú lányok számának növekedéséhez.

Ehhez kapcsolódóan a szakmai nap olyan témákat vonultat fel, melyből a résztvevők megismerhetik a IPA CBC Magyarország – Szerbia Program, valamint az Aktív Lányok projekt céljait. Pszichológus szakember ad tájékoztatást a fiatalok sporttevékenységének szemléletváltásairól. Bujdosó Tamás, a Szentesi Vízilabda Klub elnöke „Mit ér a vízilabdázó, ha nő” címmel tart előadást, Czakó-Kádár Viktória, a Szentesi Egészségfejlesztési Iroda vezetője pedig a fiatal lányok szabadidős sporttevékenységeinek helyi lehetőségeit mutatja be.

A projekt végrehajtása során tudományos vizsgálatokat végeznek majd a lányok körében az alacsony szintű fizikai tevékenységhez hozzájáruló potenciális okokról, tananyag készül a testnevelő tanároknak, sportedzőknek és sportszakértőknek, hogy újdonságokat vezessenek be az edzői gyakorlatba; műhelymunkákat szerveznek a testnevelő tanárok és sportszakemberek számára; hat Vajdaság autonóm tartományi általános iskola, valamint a szentesi Sportközpont és a szegedi Tisza Squash Klub számára sportfelszerelést és sporteszközöket szereznek be.

A projekt négy szervezet, a Tartományi Ifjúsági és Sporttitkárság (Szerbia), Szentes város (Magyarország), a szegedi Tisza Squash Klub (Magyarország) és Vajdaság AT Európai Ügyek Alapja (Szerbia) összefogásával valósul meg.